Konkordato 2. Kez Talep Edilebilir Mi?

KONKORDATO  2. KEZ  TALEP  EDİLEBİLİR Mİ?

 

Konkordatoya tekrar başvuru yapılabilir mi?  EVET

Konkordato talebi mahkeme tarafından herhangi bir nedenle reddedilen firmalar tekrar konkordato müracaatında bulunabilirler.  Yani ikinci kez konkordato talebinde bulunulabilir, ama ön proje ve eklerinin bazı özel hususlara dikkat etmek suretiyle hazırlanması  gerekmektedir.

Ayrıca devam eden konkordato davalarında da konkordatonun tasdikine kadar belirli şartları yerine getirmek şartıyla tekrar konkordato talebinde bulunulabilir. Ancak konkordatonun tasdikinden sonra dava normal seyrinde devam ettiği sürece ikinci kez müracaat mümkün değildir.

Davanın reddi ile birlikte borca batıklık nedeniyle hakkında iflas kararı verilen  firmalar ikinci kez normal konkordato talebinde bulunamamakla  beraber, doğru şekilde hazırlanacak bir projeyle “iflas içi konkordato” talebinde bulunabilirler. Konkordatonun tasdiki kararıyla eş zamanlı olarak “iflas kararı” ortadan kalkar ve firma normal faaliyetlerine geri döner.

Konkordato dışında hakkında “iflas” kararı verilen firmalar da, doğru hazırlanacak bir projeyle iflas içi konkordato talebinde bulunabilir ve konkordatonun tasdikiyle iflas kararı ortadan kalkar.

İhtiyaç duyan firmalar bu konuda danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirler.

Test

Form Gönderimi

Tamam